Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Choinka w kolskim LOK

Data publikacji: 2014-01-27, Data modyfikacji: 2014-01-27
A A AWydrukDrukuj  
 

Już po raz kolejny Powiatowy Klub Młodzieżowy Ligi Obrony Kraju „Kolska Starówka” w Kole zorganizował w swojej świetlicy przy ul. Pułaskiego 8 noworoczną choinkę dla dzieci. 
Dla ponad 20 dzieciaków z miasta Koła i jego okolic Święty Mikołaj przyniósł pełen worek  paczek ze słodyczami. Były również rózgi, ale decyzją dzieci przeznaczone wyłącznie dla niektórych rodziców. Te dzieci, które dodatkowo popisały się zaśpiewaną piosenką lub recytacją wierszyka, w nagrodę Święty Mikołaj obdarował słodyczami. Prawie wszystkie pociechy poprzebierały się w postaci znane im z bajek.
  Było więc kolorowo i bardzo wesoło. Ku uciesze dzieci i rodziców Mikołaj bawił się również z nimi tańcząc w rytm znanych przebojów muzycznych. Dla wszystkich uczestników zabawy choinkowej była gorąca herbata, owoce oraz ciasto. Tym razem w postać Świętego Mikołaja wcielił się Andrzej Kowalski, pracownik Starostwa Powiatowego w Kole. Większość dzieci po raz pierwszy zobaczyły „prawdziwego Mikołaja", więc na swój sposób przeżywały to spotkanie. Dla wielu dzieci była to jedyna okazja otrzymania paczki noworocznej. Na pamiątkę zrobiono wiele zdjęć. Zabawę choinkową w Klubie LOK swoimi przebojami urozmaiciły krótkim występem  „Grzegorzewianki” z Grzegorzewa, wzbudzając zaciekawienie obecnych. Na akordeonie przygrała im Małgorzata Stężewska wspólnie  z Ryszardem Dopierałą, który zagrał na trąbce. 
Cała impreza mogła się odbyć dzięki przychylności sponsorom, którym Klub LOK „Kolska Starówka” w Kole w imieniu dzieci, serdecznie dziękuje.

UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola