Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Cena twoich wyborów

Data publikacji: 2014-02-28, Data modyfikacji: 2014-02-28
A A AWydrukDrukuj  
 

VII Przegląd Spektakli Profilaktycznych „Cena Twoich Wyborów” dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu kolskiego był przeglądem, a nie jak w latach ubiegłych, konkursem. Ta drobna zmiana pozwoliła zachować ideę przedsięwzięcia, ale poprawić atmosferę panującą wśród młodych aktorów.

Przegląd na deskach Miejskiego Domu Kultury zorganizował emdek oraz Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie. Koncept współfinansowało także Kuratorium Oświaty w Poznaniu, dlatego dla wszystkich, którzy podjęli się trudu wystąpienia przed publicznością przygotowano upominki. Nie o nie tu jednak chodziło. – Te spektakle to gotowy warsztat profilaktyczny, poza dzisiejszymi występami, powinny być pokazywane w szkołach jak najczęściej – przyznała kierownik MOPiPR Jolanta Jęcka. – Uzależnienia są tematem aktualnym, ich przeciwdziałanie dostarcza wielu doświadczeń młodzieży, wychowawcom i opiekunom.

By przygotować się do spektaklu, trzeba lepiej poznać temat, i na tym szczególnie zależy organizatorom. Zagrożenia społeczne, jakim podlegamy są częścią naszego życia i trzeba wielu metod wychowawczych, by przestrzec młodych ludzi przed czyhającymi na nas niebezpieczeństwami. W przedsięwzięciu udział wzięło 7 szkół, a odstąpienie od dotychczasowych zasad i przekształcenie konkursu w przegląd spowodowało  swobodniejszą atmosferę panującą na sali.

UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola