Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Artystyczne Powroty & Mistrz i Uczniowie - VIII edycja

Data publikacji: 2013-12-17, Data modyfikacji: 2013-12-17
A A AWydrukDrukuj  
 

Wczoraj mieliśmy możliwość poznać sylwetki  nauczycieli, absolwentów i obecnych uczniów kolskich szkół artystycznych, gdyż w Miejskim Domu Kultury odbyła się cykliczna impreza Artystyczne Powroty oraz Mistrz i Uczniowie.

Zainteresowani działalnością kolskiej Państwowej Szkoły Muzycznej oraz Zespołu Szkół Plastycznych wiedzą, że raz do roku artyści prezentują się na imprezie, której celem jest promowanie osiągnięć obecnych, ale i byłych uczniów tych placówek. W tym roku wystawa okolicznościowa prezentowała prace: Iwony Adamek - Furmańskiej (malarstwo), Żanety Masiak (plakat), Kacpra Hermana  (plakat). Hasłem „Obszary rzeźby” określona została ekspozycja obejmująca portrety rzeźbiarskie autorstwa uczniów ZSP oraz prezentację multimedialną prac nauczyciela rzeźby Jacka Wojciechowskiego i jego wychowanków. Obecni wysłuchali koncertu akordeonowego absolwenta Państwowej Szkoły Muzycznej Waldemara Jednoroga, a później koncertu Konińskiego Kameralnego Zespołu Akordeonowego w składzie: dr hab. Ryszard Piotrowski (dyrygent) i muzycy: Krystian Weber, Waldemar Jednoróg, Robert Strzyżykowski, Przemysław Kusiołek, Paweł Trzos.

UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola