Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

6 nr. „Rocznika Kolskiego” już dostępny na naszym rynku

Data publikacji: 2013-12-20, Data modyfikacji: 2013-12-20
A A AWydrukDrukuj  
 

Kolejny numer periodyku „Rocznik Kolski” właśnie ukazał się drukiem, jego promocja dokonała się wczoraj w ratuszu.

Publikacja jest dziełem czterech wydawców: Miejskiego Domu Kultury, Muzeum Technik Ceramicznych, Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Koła n.Wartą. To u nich można ją nabyć za kwotę 28 zł.

Autorami artykułów 6. numeru wydawnictwa są m.in. Bartłomiej Grzanka, Bartosz Kiełbasa, Jan Laskowski, Zdzisław Lorek, Andrzej Grzegorczyk, Tomasz Nuszkiewicz, Alicja Paczoska-Hauke, Przemysław Nowicki, Aleksander K. Sitnik OFM, Krzysztof Witkowski, Dariusz Racinowski, Krzysztof Rozpondek, Tomasz Żurawik, Ewaryst Jaśkowski, Kazimierz Kasperkiewicz. Zawiera także wspomnienia Wandy Oblizajek oraz wspomnienia O. Eligiusza Smolińskiego spisane przez O. Fidelisa Kędzierskiego. Zróżnicowana tematyka artykułów z pewnością pomoże poszerzyć wiedzę o dziejach i poznać nowe odkrycia w historii naszego regionu. W każdym kolejnym roczniku publikuje coraz więcej autorów, co dowodzi, że wiele jest jeszcze nieodkrytych tajemnic przeszłości. – Zdając sobie sprawę z bogactwa historii i tradycji ziemi kolskiej nie ustajemy w wysiłkach, aby je przybliżać i popularyzować – zapewniają wydawcy.

Uroczystość promocji periodyku uświetnił koncert uczniów Szkoły Muzycznej YAMAHA.

UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola