Belka
Środa, 21 Listopada 2018   imieniny: Albert, Janusz, Konrad
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

22 Finał WOŚP za nami

Data publikacji: 2014-01-13, Data modyfikacji: 2014-01-13
A A AWydrukDrukuj  
 

Bawiliśmy się wspaniale podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Okazaliśmy się także wrażliwi i wielkoduszni, ofiarowując na cel wielkoorkiestrowego grania przeszło 50 tys. zł!

Pieniądze na tegoroczny cel, czyli zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów, zbierane były na wiele sposobów. Na ulicach pojawili się kwestujący wolontariusze, podczas koncertu plenerowego prowadzona była licytacja, uczestnicy imprezy rozgrzewali się grochówką strażacką i pysznościami z grilla, fani sportu byli uczestnikami lub kibicami kilku dyscyplin sportowych, także dodając „coś” do puszki, a amatorzy dwóch kółek mogli dosiąść maszyn Motomikołajów. Jutro poznamy zebraną podczas tegorocznego finału kwotę. Dziś wiadomo, że przekroczy ona 50 tys. zł. W ubiegłym roku na konto Fundacji wpłynęło dokładnie 47.387,91 zł. Mamy kolejny rekord!

Imprezie towarzyszyły liczne atrakcje. Najwięcej uwagi przyciągnęły występy sceniczne naszych artystów oraz zaproszonych gości. Tłumy przybyły na elektryzujący koncert zespołu Weekend. Wykonawcy doskonale zabawili fanów, rozdawali autografy i pozowali do zdjęć. Niezadowolonych słuchaczy nie było, gdyż artyści wystąpili z dużym zaangażowaniem. Całość zwieńczyło światełko do nieba.

UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola