Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

12. Wielkopolski Turniej Muzyczny

Data publikacji: 2014-01-21, Data modyfikacji: 2014-01-21
A A AWydrukDrukuj  
 

Prezentacja umiejętności wykonawczych i konfrontacja z rówieśnikami – to najważniejsze cele Wielkopolskiego Turnieju Muzycznego pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego (24 stycznia 2014 r.).
 
Na scenie PSM I st. w Kole zobaczymy 36 wykonawców (przedstawiciele szkół muzycznych z Koła, Konina, Tarnowa Podgórnego, Kościana Poznania, Pleszewa, Krotoszyna, Turku i Słupcy) w trzech kategoriach: instrumentów dętych, akordeonu oraz zespołów kameralnych.
 
To artystyczne przedsięwzięcie, w tym roku organizowane po raz dwunasty, Miejski Dom Kultury w Kole, Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Kole kierują do uczniów szkół muzycznych pierwszego stopnia, promując tym samym utalentowanych młodych muzyków i stwarzając szansę zaprezentowania przygotowanego repertuaru.
 
Prezentacje oceni Jury w składzie: prof. Antoni Wierzbiński i dr Robert Stefański – wykładowcy Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz Artur Matejuk - wizytator Centrum Edukacji Artystycznej, pedagog Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Koninie.
 
Program:
10.00 – przesłuchania konkursowe (PSM I st. w Kole),
17.00 – ogłoszenie werdyktu (MDK w Kole).

UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola